piątek, 22 stycznia 2016

Zachodniopomorskie '16

Nowy rok nastał, stare sprawy pozamykane, można jechać dalej. Niniejszy wpis jest wpisem organizacyjnym, wypełniającym formułę tego bloga, a mianowicie określający myśl przewodnią na najbliższy rok. Zastanawiałam się, co by tu na ten rok opracować i jakoś dużo czasu mi to nie zajęło, więcej czasu zajęło mi wymyślenie nazwy. Mam sporo fotografii z różnych zakątków mojego województwa, których jeszcze nie opublikowałam. Poza tym często są to miejsca, w które zwykły turysta nie zajrzy, bo Pomorze Zachodnie to albo plaża w Kołobrzegu, stawa Młyny w Świnoujściu, dyskoteka w Mielnie albo Pojezierze Drawskie bądź kajakowe spływy Parsętą. Mało kto się włóczy po miejscowościach nieturystycznych, co było doskonale widać w komentarzach pod notkami o Białogardzie i Świdwinie. A ja się włóczę i mam zamiar Wam co nieco pokazać.
Herb
Herb województwa zachodniopomorskiego
Źródło
Poza tym moje życie od pewnego czasu to całe pasmo zmian, nowych wyzwań i zobowiązań, przez które niekoniecznie mogę sobie pozwolić na długie i dalekie wyjazdy. Raczej skupię się na tułaczce po najbliższej okolicy. A dodając do tego rozbudzenie dawnej pasji do podróżowania rowerem oraz nowej – wielokilometrowych marszów, robi się całkiem ciekawie!
Tym razem nie mam planów co do ilości wyjazdów, odwiedzonych miejscowości, zaliczonych gmin czy powiatów. Nie mam ambicji pokonania określonych odległości rowerem, na razie jestem w fazie budowania formy, którą realizuję w siłowni ze względu na zalegającą na chodnikach mokrą błotnisto-śniegową breję. Nie wiem, ile będzie wypadów rowerowych, ile pociągowych. Nic nie wiem. Będzie spontan, będzie śmiesznie ;)
Zachodniopomorskie ’16 to tegoroczne hasło przewodnie bloga, które będzie jednak inne, niż dotychczasowe akcje, bowiem do tego szyldu dopisane będą nie tylko miejsca, które odwiedzę przez najbliższych 12 miesięcy. Pod tą etykietą znajdą się dotychczas odwiedzone miejscowości z terenu województwa, jak i wszystkie kolejne, które odwiedzę po 31.12.2016 r. Rozpoczynam już dawno rozpoczęty projekt, który w zasadzie trwa od początku istnienia tego miejsca w sieci. Mam nadzieję, że odkrywając przed Wami Zachodniopomorskie Morze Przygody, zachęcę Was do odwiedzin mojej małej ojczyzny! Pierwszy wpis już w przygotowaniu, za kilka dni zostanie opublikowany :)

10 komentarzy:

 1. Bardzo chętnie poznam bliżej Zachodniopomorskie. Z przyjemnością popatrzę na miejsca mało dla mnie znane, a ciekawe wg Ciebie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Taaa... Spomniał mi się druh serdeczny, ze Szczecina rodem, z którem żeśmy pospołu nauk pobierali, niestety, już nieżyjący, który mnie podobnoś ludowej uczył piosenki "szczecińskiej"... A szło to jakoś tak:
  "Jawohl, jawohl,
  Ich Liebe Alkohol..."
  Kłaniam nisko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wachmistrzu, od wczoraj nucę tę regionalną pieśń i przestać nie mogę ;)

   Usuń
 3. Bardzo chętnie będę tutaj zaglądać by poznać zachodniopomorskie. Wakacje przed nami więc czas szukać pomysłów :) Życzę spełnienia wszystkich założeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że znajdziesz tu inspirację do wyjazdu :)

   Usuń
 4. Super pomysł. Czekam na posty! Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już działam :) Najtrudniej jest usiąść i to opisać, bo do jeżdżenia i zwiedzania namawiać mnie nie trzeba :D

   Usuń
 5. Wiedziałam, że coś fajnego wymyślisz:) Będzie się działo!

  OdpowiedzUsuń

Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna. Dziękuję :)

Obserwatorzy