O blogu

Cudze chwalicie,
Swego nie znacie.
Sami nie wiecie,
Co posiadacie.

Słowa Stanisława Jachowicza, polskiego pedagoga i bajkopisarza, doskonale oddają ducha tego miejsca. Znajdziecie tu nie tylko relacje z wielkich miast, ale przede wszystkim zakątki, w które przeciętny turysta nie zajrzy, a o których warto wiedzieć, bo to część historii, jeśli nie naszego narodu, to przynajmniej miejsc, w których mieszkamy. Uważam, że warto wiedzieć, szczególnie wtedy, gdy historyczne miejsca z każdym rokiem w coraz większej ilością są równane z ziemią, zapominane, niszczone. I ma to odniesienie zarówno do wycieczek po Polsce, jak i do aktualnych wojaży irlandzkich.

Marchevka – kołobrzeżanka, niepoprawna patriotka i fanka wszystkiego, co polskie. Turystka, podróżniczka, włóczykij. Główna sprawczyni całego marchevkowego zamieszania. Autorka zdecydowanej większości tekstów i zdjęć zamieszczonych na tym blogu. Miłośniczka witania nowego dnia kubkiem parującej kawy gdzieś na skraju jej świata. Rzucona przez los i miłość na Zieloną Wyspę – serce ma barwy biało-czerwone, ale życie przybrało wszystkie kolory tęczy.

Sava – jak sama o sobie pisze: studentka z varsavianistyczną pasją, żona Varsa, z którym współtworzy stronę Vars&Sava. Inicjatorka oraz współautorka cyklu Marchevkowo na folkowo. Autorka pięknych marchewkowych grafik, które odróżniają to miejsce od wielu innych podróżniczych blogów.Masz pomysły, uwagi, chęć współpracy? Zapraszam do kontaktu.

1 komentarz:

  1. Fajny blog zapraszam do mnie pozdrawiam https://przecziwnosci.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna. Dziękuję :)

Obserwatorzy