środa, 1 marca 2017

Krok za krokiem, bez napisów, dat i zdarzeń.

Że Marchevka zakochana jest w Polsce, wie chyba każdy bywalec tego bloga :) Żadna to tajemnica, a wręcz przeciwnie i bezapelacyjnie moje miejsce jest tu, między Odrą a Bugiem, od Bałtyku do Tatr. Nie znaczy to jednak, że neguję piękno i historię innych krajów. Pamiętacie zachwyty nad Bornholmem? A wiosenny wypad do Stralsundu i sztormowy Ahlbeck? Zachwycaliście się przecież razem ze mną :)

Chociaż mam wiele do obejrzenia i wiem, że nie zwiedziłam nawet promila Polski, podróż życia będzie zdecydowanie niepolska, a nawet nieeuropejska. Ale pewnie ułoży się tak, że w tę podróż udam się już na emeryturze, bo tam nie wystarczy zabrać termosu z gorącą kawą. Australia wymaga uwagi i konkretnego przygotowania :)

I mimo że moje miejsce na ziemi to bezapelacyjnie Kołobrzeg, istnieje jeszcze jedno miasto, gdzie powietrze pachnie tak, jak lubię, zachodzące słońce zapala mi ogniki w oczach, a nogi niosą tu i tam bez większego planu i celu. Przed siebie, chociaż z ostrożnością, bo naprawdę u siebie czuję się tylko w Polsce. Ale gdyby okazało się, że coś... że ktoś... że jakoś... Mogłabym tam zamieszkać.

Berlin. Miasto, które za każdym razem postrzegam inaczej. Za każdym razem słońce oświetla wszystko pod innym kątem. Za każdym razem, mimo że tak samo, ścieżki wiodą w inne strony. I dzisiaj nie będzie typowego przewodnika, utartych tras, historycznych wywodów. Zapraszam na nieoczywistą wędrówkę przez wszystko i nic. Mój Berlin.


Ty wiesz :*

8 komentarzy:

 1. Berlin jest wyjątkowy, chociaż ja nie chcialabym tam mieszkac. W sumie mieszkam w miescie, to 3. miasto w moim życiu, ale.. tak pewnego dnia wrócę na wieś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka lat temu, siedząc gdzieś pod jabłonią albo inną sosną doszłam do wniosku, że jestem zbyt wygodna na swój dom. Wolę miasto i blok. Tak się wychowałam i akurat tego nie chcę i, na szczęście, nie muszę zmieniać :) :)

   Usuń
 2. W Berlinie jeszcze nie byłam, ale mam nadzieję, że kiedyś dotrę tam. Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Planuje wyjazd, ale chyba jeszcze nie w tym roku. A Twoją fascynację doskonale rozumiem, też mam kilka takich ulubionych miast.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Berlina z Kołobrzegu wychodzi bardzo udana jednodniówka, chociaż dogłębnego zwiedzania jest zapewne na tygodnie :)

   Usuń
 4. To w nas jest piękne, że każdego gna co innego i co innego cieszy. Ja zdecydowanie tylko w W. jestem zakochana. Podróż życia Marchewko musi być piękna ! Trzymam za nią kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W. jest ciągle moim numerem jeden :) Ale W. pozostanie tylko bazą wypadową i niespełnionym marzeniem - niegdyś z niemocy, obecnie ze świadomego wyboru. Chciałabym na zawsze zostać w moim Kołobrzegu, ale co życie przyniesie - któż to wie? :)

   Usuń

Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna. Dziękuję :)

Obserwatorzy