sobota, 17 lutego 2018

Bydgoszcz zimową porą

Kiedy byłam pierwszy raz w Bydgoszczy, miasto zachwyciło mnie zielenią i ogólnym zadbaniem. Po kilku latach wróciłam służbowo, a mając wolną chwilę, wpadłam w znajome zakamarki, zobaczyć, co się zmieniło. Nie ma się co oszukiwać, nieprzyjazna aura wpływa na odbiór i pewnie gdybym była tu pierwszy raz w styczniowe popołudnie, Bydgoszcz nie oczarowałaby mnie tak, jak WTEDY. Ale za to teraz wiedziałam, gdzie iść i na co patrzeć. Słowem - odwiedziłam stare kąty i w związku z tym, że te miejsca już kiedyś opisywałam, teraz wstawię tylko zdjęcia. Możecie porównać ze podlinkowanymi wpisami. Jednak w słońcu wszystko wygląda zwyczajnie ładniej :) 

Mural Rejewskiego, ul. Gdańska 10
Kościół Klarysek pw. WNMP
"Szklane spichrze" nad Brdą, budynki Mbanku
"Przechodzący przez rzekę"
Spichrze nad Brdą
Kolekcja lodówkowa rośnie :)
Spichlerz, siedziba muzeum.
Północna pierzeja Starego Rynku.
Wschodnia pierzeja rynku.
Pomnik Walki i Męczeństwa, w tle ratusz.
Bydgoska Aleja Autografów na ul. Długiej.
Ul. Długa.
Wyspa młyńska, budynek Muzeum Okręgowego.
Wyspa Młyńska.
Wyspa Młyńska, widok na Operę Nova.
Most im. Jana Kiepury.
Wyspa Młyńska - zabytkowy zespół młyna i magazynów zbożowych.
Opera Nova i pomnik Łuczniczki.
Rozczarowana jestem Wyspą Młyńską, kilka lat temu to miejsce było zielone i kolorowe, ale może latem sytuacja się zmienia i pojawiają się czasowe instalacje artystyczne. Przybyło kłódek na moście im. Jana Kiepury i nie udało mi się trafić pod pomnik Kazimierza Wielkiego, ale widziałam go z okna samochodu - wygląda jak wyglądał, koń też wydaje się być w dobrej kondycji ;) 
Miłego weekendu!

6 komentarzy:

 1. Małe miejscowości są urocze (albo nie), a duże miasta - porządne (albo nie) :) To jest porządne, podoba mi się.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I się robi coraz porządniejsze, co widać po różnych inwestycjach, remontach. Nie uwieczniałam, bo place budowy mnie nie interesują, poświęcam uwagę ewentualnym efektom finalnym ;)

   Usuń
 2. Moja córka właśnie osiadła w Bydgoszczy. Z ciekawością obejrzałam wszystkie zdjęcia. Wiem już czego mogę się spodziewać, gdy ją odwiedzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jej, jeszcze nigdy nie byłam w Bydgoszczy, a wydaje się tak pięknym i ciekawym miejscem. Z racji tego, że zajmuję się chodzeniem po elastycznej taśmie zawieszonej między dwoma puntami, to bardzo chciałabym zobaczyć na żywo "Przechodzącego przez rzekę" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj ! Pokazałaś prawdziwy urok tego miasta. Byłam w Bydgoszczy tylko raz ( około 5 lat temu ) i miasto wydało mi się wtedy stare i brudne. Co zauważyłam ? - że jest tam dużo pięknych kościołów, ale poza tym było sporo zaniedbań.
  Gdy patrzę na Twoje zdjęcia to muszę przyznać, że chętnie przyjechałabym do Bydgoszczy raz jeszcze :) Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń

Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna. Dziękuję :)

Obserwatorzy