niedziela, 12 stycznia 2014

Blog Roku 2013

Ruszyła kolejna edycja konkursu na Blog Roku. Sama udziału w zabawie nie biorę, ponieważ nie czuję się na siłach. Zbyt mało się tu dzieje, abym miała jakiekolwiek szanse na wygraną, mimo że konkurs jest niewątpliwą okazją do rozpowszechnienia bloga oraz jego treści. Piszę dla siebie i dla Was, bo wierzę, że chcecie to czytać – świadczą o tym Wasze komentarze oraz ilość obserwatorów na różnych platformach. Są jednak blogi, na które oddam swoje głosy. Chcę przedstawić Wam dwa miejsca w sieci, których tematyka jest mi bliska z różnych względów. Z jakich? Już tłumaczę, a kolejność przedstawienia nie ma tu żadnego znaczenia.


Missjonash. Okiem obserwatora. Blog o problematyce społecznej i o Cieszynie. Z przerywnikami fotograficznymi, przyrodniczymi i krajobrazowymi. Czytam, zaczytuję się wręcz. Do każdego postu wracam, chociaż raczej nie komentuję. Missjonash przedstawia tematy, od których społeczeństwo odwraca głowę. Nie boi się trudnych spraw, nazywa rzeczy po imieniu, będąc przy tym niezwykle wyważona i taktowna. Dlaczego ten blog tak przykuł moją uwagę? Dlatego, że jestem studentką resocjalizacji i niektóre wpisy są bardziej pouczające, niż wielogodzinne wykłady na uczelni. A poza tym Missjonash, podobnie jak i ja, jest lokalną patriotką i pokazuje czytelnikom różne walory Ziemi Cieszyńskiej. I to się chwali, bo gdyby nie ona, nie miałabym pojęcia np. o tym, że Cieszyn ma swojego kwiatka o zielonych płatkach :)

Bloga Maliny czytam od jakiegoś już czasu, ostatnio zdecydowałam wyrazić swój zachwyt po przeczytaniu opisu dokładnej renowacji Domu Opatów. To jest istna perełka wśród blogów – takiej dokładności i profesjonalizmu w blogowych notkach można szukać ze świecą. Tematyka jest mi bliska przede wszystkim z powodu pokazywania, że nawet w największą ruinę można tchnąć drugie życie. To daje nadzieję na to, że jednak te dworki i pałacyki, o których czasami piszę, mają jednak szansę na reanimację. A przy okazji renowacji czytelnik ma okazję do poznania kolejnych perełek architektonicznych, kolejnych zabytków zachowanych na polskiej ziemi.Jak widzicie, nie są to pierwsze lepsze blogi, są to blogi pisane z pasją, niosące przesłanie, mające konkretny i zamierzony cel, swoją misję. Dlatego nieskromnie Was, moich Czytelników, poproszę o pomoc. 30. stycznia ruszy głosowanie, do tego czasu możecie zapoznać się z powyższymi blogami. To ponad dwa tygodnie, więc spokojnie zdążycie. Teraz Was zostawiam, a w stosownym czasie wrócę do tematu Konkursu i podam Wam dokładne dane do głosowania :)

Pozdrawiam serdecznie,
Marchevka.

11 komentarzy:

 1. Marchewko - wzruszyłaś mnie. Dziękuję Ci z całego serca. Mamy wiele wspólnego. I nie tylko resocjalizację :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś będzie nam dane porozmawiać o tych wspólnych elementach :)

   Usuń
 2. Dzięki za podpowiedzi. Blog Maliny M. bardzo, ale to bardzo mi się podoba. Post o Domie Opatów chyba ze trzy razy czytałam. Sukcesywnie będę czytała resztę. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedziałam, że komu jak komu, ale Tobie się spodoba! :)

   Usuń
 3. A widzisz, nie czytałam , zajrzę do nich. Jestem za tym aby perełki nagradzać :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje faworyty bez dwóch zdań:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie lubię konkursów i stopniowania lepszy, najlepszy. Blogowanie powinno być przede wszystkim dla siebie. Pisać i czerpać z pisania przyjemność :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje pełne prawo do głosowej wstrzemięźliwości, jako i moje do głosowania. Grunt to postępować zgodnie z samym sobą,Gulo :)

   Usuń
 6. O MATUNIUUUUUU - DOPIERO TU TRAFIŁAM !!!!!
  wzruszyam się i jest mi ogromnie, ogromnie, ogromnie przyjemnie ... Dziękuję Marchevko z całego serca za promowanie. Nawet nie wiesz ile radości sprawia taki gest. To najjaśniejsza strona startowania w konkursach ... człowiek w jakiś sposób się sprawdza, czy to co pisze ma jakieś znaczenie, czy komuś się zechce pomyśleć ...
  NAJPIĘKNIEJSZY UŚMIECH PRZESYlAM ... marchewkowo-malinowy :-)

  OdpowiedzUsuń

Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna. Dziękuję :)

Obserwatorzy